Ürünleri Filtrele
Sandalet
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
Yeni
TÜKENDİ
Zulays - Kalın Manşetli Sandalet Bej
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Çapraz Bağlama Sandalet Kahve
Ürünün Bedenleri
Yeni
TÜKENDİ
Zulays - Tokalı Sandalet Vizon
Ürünün Bedenleri
Yeni
TÜKENDİ
Zulays - Desenli Sandalet Beyaz
Ürünün Bedenleri
Yeni
TÜKENDİ
Zulays - Mina Sandalet Mint
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
Yeni
TÜKENDİ
Zulays - Lina Sandalet Beyaz
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
Yeni
TÜKENDİ
Zulays - Lina Sandalet Siyah
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
Yeni
TÜKENDİ
Zulays - Düz Sandalet Taş
Filtrele
{{translate.categories}}
{{F.NAME}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}

Sandalet

Ayakkabı çeşitleri; evde, okulda, işte aslında hayatımızın her anında, doğduğumuz andan beri bizlerledir. Ayakkabı seçerken de oldukça fazla dikkat etmemiz gereken şey vardır. Öncelikle ayakkabıları gün içeresinde sürekli kullanacağımız için rahat olması, ayağımızı rahatsız etmemesi, ayak sağlığımızı koruması açısından oldukça önemlidir. Güne başlarken ayakkabı seçimindeki en önemli etkenlerden biri hava durumudur. Yağmurlu günlerde daha bot tarzı ayakkabı çeşitlerinden yararlanırken, güneşli havalarda babet tarzı veya açık ayakkabı çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

 Ayakkabı seçimi yaparken girdiğimiz ortama göre de seçimlerimiz değişmektedir. Mesela spora giderken bot giyinmemiz uygunsuz olacaktır. Spora giderken spor ayakkabı veya ayağınızı rahat ettirecek diğer modelleri tercih etmelisiniz. Bunun yanında ayakkabınız, tarzınızla ve kıyafetlerinizle de bir bütün olmalıdır. Özellikle renk konusunda uyumu yakalamalısınız. Salaş bir kombin yaptıysanız, ayakkabı modeli olarak topuklu ayakkabı tercih edemezsiniz. Aynı şekilde şık bir elbisenin altına da spor ayakkabı modelini tercih etmemelisiniz. Uygunsuz bir görüntü oluşturmamak için giydiğiniz tarza uygun ayakkabılar seçmelisiniz. Görünüşün bir bütün olduğunu unutmamalısınız. Renk konusunda da tarz konusunda da ayakkabı ve kombininizi uyumlu olması gerekir. Ayakkabı seçiminde gittiğimiz ortamlarla, giyindiğimiz kıyafetlerle, havanın durumuyla hatta çantamızla ayakkabının uyumlu olduğundan emin olmalısınız.

 Ayakkabı çeşitlerinin bazı modelleri sadece yazın tercih edilebilirken, bazı modellerinin de sadece kışın tercih edilebiliyor. Kışın tercih edilebilen ayakkabı modelleri daha çok bot, çizme, ayağı sıcak tutan, soğuk havalardan koruyan ayakkabı modelleridir. Yazın tercih edilebilen ayakkabı modellerinin başında terlikler, babetler ve sandalet modelleri gelmektedir.

 

Yazın Vazgeçilmez Ayakkabı Modeli Sandaletler

 Sandalet ayakkabı, ayakların üst kısmını açıkta bırakan, tabanına bir kayış veya bantla bağlanan açık dış ayakkabısıdır. Diğer ayakkabılardan farkı, özellikle ayağın parmaklarını açıkta bırakmasıdır. Tarihin en eski zamanlarında kullanılan sandaletler, değişen moda anlayışına ve sektörüne rağmen günümüze ulaşmayı başarmıştır. Tarihte özellikle deriden üretilen sandaletleri görmekteyiz. Günümüzde de birçok kumaşlardan üretilen farklı sandalet modelleriyle, farklı tarza sahip, birçok insana hitap etmektedir. Sandaletlerin özellikle seksenlerin sonunda moda olduğunu ve o dönemde en çok kullanılan ayakkabı çeşidi olduğunu bilinmektedir. Yazlık sandaletleri sadece bayanların tercih etmediklerini, erkeklerin de yazın oldukça fazla tercih ettiklerini biliyoruz. Özellikle deri kumaşa sahip sandaletler, yaşı ilerlemiş erkekler tarafından en çok tercih edilen modeldir.

 

Sağlığın ve Rahatlığın Öncüsü Sandalet Ayakkabılar

 Sandalet tercih etmenin birçok artı yönü vardır. Sandaletler, özellikle sağlık açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Ayak sağlında problem yaşayan insanların kışın ayakkabı kullanırken, oldukça zorlandıklarını görmekteyiz. Yazın ise açık ayakkabı modeli olan sandalet ayakkabılarla rahatlığa sahip olurlar. Özellikle tırnak batması, halluks valgus hastalığına yakalanmış, bu hastalığa sahip olan insanların ayakkabı modeli olarak sandaletleri tercih etmeliler. Tırnak batması hastalığında önü kapalı tercih edilen ayakkabı modeli ayağın hava almasını engelleyerek, etin yumuşamasına ve tırnağın daha kolay batmasına neden olur. Aynı şekilde halluks valgus hastalığında baş parmağın hemen altındaki ayak kemiğinde bir şişliğin olması sonucunda ortaya çıkan hastalıktır. Bu tür hastalıklarda da kışın ayakkabı kullanmak oldukça zordur. Özellikle kemiğe baskı yapan ayakkabılar, ayakkabı kullanıcılara hem oldukça acı verir hem de verimli bir gün geçirmelerine mâni olur. Özellikle ayaklarından ameliyat olan insanlar, kapalı ayakkabı giyememe sebebiyle, sandalet ayakkabıları tercih edebilirler. Aynı zamanda ayak kokusu rahatsızlığı yaşayan insanlar için de sandalet bir kurtuluş olmuştur. Önü açık olan sandaletler, bu tür hastalık sahibi insanlara ayakkabı kullanma rahatlığı sunmaktadır.

Sandalet ayakkabılar, ayaklara nefes aldıran yapıda oldukları için büyük ölçüde ayakları terletmez. Terletmediği için de hem ayak mantar gibi nemden oluşan ayak rahatsızlıklarının oluşmasına engel olur hem de bir ortam da ayakkabınızı çıkardığınızda koku endişesi duymanıza gerek kalmaz. Nefes alan yapıya sahip olduğu için ayak mantarı oluşmasına engel olur.

 Rahatına düşkün insanlar da sandalet modeli ayakkabıları çokça tercih eder. Önü açık olması ve tek bantlı olmasından ötürü oldukça rahat ve sağlık açısından da önemlidir. Plajda, yazın akşam yemeklerinde, sandalet ayakkabıları tercih ederek, şık kombinler yapabilirsiniz.

 Sandalet ayakkabı alırken, dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında ayakkabı yapımında kullanılan kumaşın kalitesi gelmektedir. Kumaşın kalitesine göre sandalet fiyatlarının da değişmekte olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Sandalet modelli ayakkabıların, diğer ayakkabı modellerinden daha uygun ve ekonomik olması, onu yazın ve ılık havalarda neden bu kadar tercih edildiğini de açıklamaktadır.

 Sandalet ayakkabı alırken ilk dikkat etmeniz gereken şey sandalet ayakkabıların tabanlarıdır. Taban yapısı oldukça önemlidir. Çünkü sandalet modelli ayakkabılar, sadece tabanlarından bantlarla bağlıdırlar. Tabanın ve kalıbının sağlamlığı aslında sandalet ayakkabı modelinin sağlamlığıyla eş değerdedir. Aynı zamanda ayak tabanı ile temas edecek olan yüzeyin anti bakteriyel olup olmadığı oldukça önemlidir. Nefes alan yapıda olmalıdır. Her ne kadar üstü açık türde ayakkabı modeli olsa da bu ayak tabanınızın terlemesine engel olmayacaktır. Bu sebeple ayakkabı tabanının da terletmeyen ve bakteri üretmeyen yapıya sahip olması sizin sağlığınız açısından oldukça önemlidir. İkinci olarak, sandalet ayakkabıların bir bant veya iple ile ayağınıza bağlı olacaktır. Bu bant veya ipin dayanıklı kumaştan olması gerekir. Dayanıklı olmaması sonucu ayakkabınız hasar görebilir. Özellikle sandalet türü ayakkabılarda sıklıkla görülen bir hasardır. Genellikle ucuz veya dayanıksız yapılan sandaletlerde, bu şeritlerin yırtılması veya kopması sonucunda ayakkabınız çöp olur. Bu sebeple aldığınız ayakkabıda bu şeritlerin dayanıklı ve iyi dikilmiş yapıda olduğundan emin olun. Sandalet ayakkabı alırken en dikkatli olmanız gereken şeylerin başında da rahatlık gelmektedir. Her insanın ayak yapısı farklıdır. Bu sebeple her insanın ayağının rahat ettiği ayakkabı kalıbı da farklıdır. Kendi ayak yapınıza uymayan kalıptaki ayakkabılardan, uzak durmalısınız.

 

Her Tarza Uygun Kadın Sandalet Modelleri

 Giyinmenin bir bütün olduğunu ve ayakkabınızın bu bütünün ve uyumun en önemli parçası olduğunu unutmayın. Kadın sandalet, ayakkabı modellerinden en rahat ve yaz için en şık ayakkabı modelleri arasındandır. Özellikle yazın tatile giden kadınların valizinde olmazsa olmaz ayakkabı modeli sandaletlerdir. Birçok kadının tatilde, yanına sadece bir çeşit kadın sandalet modeli değil, birden fazla bu çeşitten ayakkabı modeli aldığını görüyoruz. Yazlık şehirlerde özellikle İzmir, Aydın, Muğla, Antalya gibi şehirlerde sıcak olması nedeniyle, insanlar yeni sezon sandalet modellerini oldukça tercih etmektedirler.

 Yazlık bölgelere tatile giden kadınlar, tatilde yürüyüş yapmak için veya gündelik kullanımda, sportif sandaletleri tercih ederler. Günlük için özellikle bantlı sandaletleri ve düz sandaletleri tercih ederken, akşam yemeği için topuklu sandaletleri ve az topuklu sandaletleri giyinirler. Gün içerisinde sahil gitmek için veya sahilde kullanmak için terlik arası modelleri cırt cırtlı modelleri tercih etmektedirler.

 Bazı kadınların ayak takıntısı vardır. Ayak güzelliğine önem verdikleri gibi açık ayakkabı giymeyi sevdiklerini görüyoruz, onlar için de yazlık sandalet modelleri biçilmiş kaftandır.

 Sandalet ayakkabı kullanıyorsanız, mutlaka eve gidince ayak temizliğinize dikkat etmelisiniz. Açık ayakkabı modeli olduğu için dışarıda ayağınızın pislenmesine, tozlanması olasıdır. Bu nedenle eve gidince mutlaka ayak temizliğinizi yapmalısınız. Tercihe bağlı olarak, arkası kapalı sandalet çeşitlerini kullanabilirsiniz. Böylelikle ayağınızı dışarıdaki tozlardan veya kumlardan korumuş olursunuz.

 

 Yazın Hiç Geçmeyen Modası: Hasır Sandaletleri

 Hasır sandaletler, bu sezonun gözde ürünlerindendir. Kadınlar tarafından da en çok tercih edilen sandalet çeşitleri, hasır sandaletlerdir. Özellikle renkleriyle yaza oldukça uyum sağlamaktadır. Parmak arası hasır terlikleri yazlık bir bölgede birçok bayanın ayağında görmüşsünüzdür. Özellikle kotlarla tercih edilen parmak arası hasır terlikleri gündelik yaşamda da kullanmak rahattır. Ara boy eteklerle veya elbiselerle hasır sandalet kullanmak isterseniz, tercihinizi dolgu topuk hasır sandaletlerle yapmalısınız. Topuklu ayakkabıdan vazgeçemeyen ama rahat olmak isteyen bayanların vazgeçilmesi olacaktır. Hasır sandalet modellerinde en çok tercih edilen renk tabadır. Kadın taba sandaletler, aynı renk çanta kullanımı, bayanların yaz için önemli olan ayakkabı çanta uyumunu yakalamanıza yardımcı olur. Hasır ayakkabı ve hasır çanta ikilisi yazın en çok tercih edilen ikilidir.

 

Farklı Tarzları Sandaletlerle Yakalayın: İpli Sandaletler

 Siyah sandaletlerden en çok tercih edilen ipli sandaletlerdir. Özellikle mini eteklerle, şortlarla ve dar kesim kotlarla oldukça yakışan bayan sandalet modellerimizden en çok tercih edilen siyah kadın sandaletlerdendir. İpli sandaletlerle en çok tercih edilen diğer bir renk beyazdır. Düz taban sandaletler, beyaz sandaletlerle mini beyaz etek oldukça yakışacaktır.

 Yazın vazgeçilmeyen bir diğer ayakkabı modeli de dolgu topuk sandaletlerdir. Özellikle yazın yazlık mekânlar, topuklu ayakkabı giyinmeye çok müsait değildir. Böyle durumlarda yüksek topuktan vazgeçmek istemeyen kadınlar, dolgu topuk sandaletleri tercih ediyorlar. Boyunuzu kesen uzun elbiselerle, beyaz dolgu topuk sandaletleri tercih ederek boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

 Renk olarak taba sandaletler daha çok parmak arası sandaletlerle tercih edilmektedir. Yaz mevsiminin rengi beyazdır. Bu yüzden yazın kıyafetlerde en çok tercih ettiğimiz renk de beyazdır. Beyaza en çok yakışan renk ise tabadır. Beyaz pantolonla taba rengi parmak arası sandaletler yazın da şıklığın sizde olduğunu gösterecektir.

 İddialı kadınlar için yaz mevsiminde de kış mevsiminde de her zaman kırmızı renk vazgeçilmezdir. Siyah ve beyaz renge yakışan, kırmızı rengi bu sezon pembe ağırlıklı kombinlerde de sıklıkla görmekteyiz. Gündelik yaşamımızda kırmızı ve pembe rengi birlikte kullanmaya pek alışık olmasak da bu sezon moda olmasıyla bu iki renk uyumunu kullanmaya başlayacağız. Bu tarz yakın canlı renkleri kullanarak renkli karakterinizi kıyafetlere yansıtabilirsiniz. Özellikle pembe bir elbiseyle kırmızı sandalet kullanabilirsiniz. Bu tarz kombinlerde, fazladan bir renk eklemeye çalışmayın. Şalınızı oldukça sade bir renk seçmeniz daha doğru olacaktır.

 Beyazı sevmeyen kadınlar, bej rengi sandaletleri tercih edebilirler. Toprak tonlarında yapılan kombinlerle bej sandaletleri veya kahverengi sandaletlerle ton sür ton yapabilirsiniz. Maviye en çok yakışan renkler, gri veya sarıdır. Özellikle sarı elbise tercih edip, mavi sandalet giyebilirsiniz veya daha ılık havalarda kotlar da oldukça şık duracaktır.

 Sandaletlerin önü açıktır. Bu sebeple isterseniz sandaletle ayak tırnaklarınıza süreceğiniz ojenizin rengini kombin yapabilirsiniz. Özellikle ayak bakımına dikkat eden kadınların, tercih ettiği şeylerin başında tırnak ojeleri gelmektedir. İsterseniz sizler de ojeyle sandaletlerini uyumlu renklerde kullanabilirsiniz. Beyaz sandaletleri mavi ve kırımızı renk ojelerle tercih edebilirsiniz. Kahverengi sandaletlerle ise nude tonlarda yokmuş gibi duran ojeler daha şık olacaktır. 

 

Sandaletlerle Aksesuar Kullanarak Şık Görünüm Kazanın

 Sandaletlerle istediğiniz aksesuarları kullanabilirsiniz. İpli olmayan sandaletlerle, ayak bilekliği olarak gecen halhallar oldukça şık olacaktır. Bu sene ses çıkaran ve renkli halhalların da çıkmasıyla kotlarla ve elbiselerle en çok kullanılan aksesuar halhal olmuştur. Nazar boncuklu halhalları, kotlarla ve beyaz sandaletlerle kullanabilirsiniz.

 Sandaletlerle kullanabileceğiniz diğer bir aksesuar, ayak parmağı için olan yüzüklerdir. Yeni moda olan bu aksesuarlar da oldukça şık ürünlerdir. Bu aksesuarı parmak arası sandalet modelleri ile birlikte kullanmamanız daha doğru olacaktır.

 Küçük numara ayakkabı bulmakta zorlanan kadınlar vardır için de çözüm Zulays.com’da! Özellikle 36 numara sandalet bulmakta zorlanıyorsanız, sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 Sandalet, yaz ayları için her yaştan insanın tercih edebileceği, ayak sağlığı ve rahatlığı öncelik olarak benimseyen insanların sevebileceği, kadınların yaz aylarında şık kombinler yapmak için tercih ettiği ayakkabı modelidir. En uygun fiyatlarla, en güzel sandaletlere Zulays.com’dan ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.