Filtreler

Seçinleri Uygula
Seçinleri Temizle
Sıralama seçin
Filtre
Tükenenleri Gösterme
Toplam 134 ürün görüntüleniyor.

Tesettür Elbise

Elbise, kadınlar için oldukça önemli bir giyim ürünüdür. Abiye, klasik, spor ve günlük olarak her tarza uygun elbiseler, tesettür modasının da en gözde giyim ürünlerinden biridir. Tesettür tarzı tercih edenler için elbise modelleri sınırlıdır ve genellikle gençlere hitap etmezler. Ancak Zülays, genç tesettür elbise modelleri ile piyasadaki bu açığı kapatmanın peşindedir. Genç tarz tesettür elbise üretiminin öncülerinden olan Zülays’ın tesettür genç elbise kategorinde pastel ve koyu renk seçenekleriyle geniş bir beden skalasına sahip birçok model elbise bulunmaktadır. Genç tesettür günlük elbise çeşitlerinin yanında, genç abiye tesettür elbise modellerini de Zülays’ın geniş koleksiyonunda bulabilirsiniz.


Zülays’ın mevsimlik elbiseleri iç göstermeyen ve terletmeyen kumaştan üretilirken omuzlarınıza tam oturur ama bedeninizi sarmaz. Sıcak aylarda terlemeden, bunalmadan güvenle giyebileceğiniz mevsimlik elbiselerin yanı sıra saten kumaştan yapılmış genç tesettür mezuniyet elbiseleri ile genç tesettür düğün elbiseleri de Zulays.com’da beğeninize sunulmuş durumda. Zülays’ın vücut hatlarını belli etmeden bileğe kadar düz inen zarif saten elbiseleriyle özel günlerinizde zarif, asil ve şık gözükeceksiniz. Desenli ve tek renk tercih edebileceğiniz birbirinden güzel bu elbiseler, belli yaş üstü hanımlar ile tesettürlü olamayan hanımların da gönül rahatlığıyla giyeceği kaliteli kumaşlardan üretilmelerine rağmen son derece uygun fiyatlıdır. Ayrıca Zülays elbiselerini 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Elbise Seçerken Beden Seçimine Dikkat Edin

Tesettür giyim ürünleri üretilirken üreticiler kıyafetin vücut hatlarını belli etmemesi ama bedene tam oturması gerektiğini bilirler. Bu nedenle tesettür ürünlerini alırken dikkat etmeniz gereken ilk nokta, bedeninize göre ama bedene sıkıca oturmamasıdır. Bu seçim sizi oldukça zorlar. Özellikle tesettür elbise alışverişlerinde dikkat edeceğiniz nokta aslında çok basittir. Elbiseyi giydiğinizde omuzlarınıza tam oturuyorsa, yani kol çizgisi omuz bitinden başlıyorsa doğru yoldasınız demektir. Omza tam oturan elbiseler tam da sizin bedeninize uygun demektir.


Tesettür giyimi iyi bilen ve kaliteli üretim yapan markalarda elbise omza oturur göğüs ve kalça hizasında genişler. Böylece vücut hatlarınız gölgelemiş olur. Ama her kadın farklı bir beden yapısına sahip olduğundan bedeninizi tanımanız elbise seçiminde olduğu gibi diğer giysileri seçerken de çok önemlidir. Eğer omuzlarınız dar ve vücudunuz alt tarafa doğru genişliyorsa bir beden büyük bir elbise almak yerine yine omuzlarınıza oturan ama alta doğru çan gibi açılan modeller tercih etmeniz yerinde olacaktır. Tam tersi olarak omuz genişliğiniz fazla vücudunuz aşağı doğru daralıyorsa düz kesim elbiseler size daha çok yakışacaktır.

Tesettür Elbisenin Uzunluğuna Karar Verin

Elbise seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu elbisenin boyudur. Tesettür giyimde elbise boylarının kısa olması beklenmez fakat boy faktörünü hesaba katmazsanız alacağınız elbise sizi olduğunuzdan daha kısa ya da daha kilolu gösterebilir. Kısa boylu kadınlar için tesettür elbise seçimi uzun ve orta boya sahip kadınlardan daha dezavantajlıdır. Eğer uzun boylu iseniz tesettür elbisenizin geniş ve dökümlü olmasında bir sakınca yoktur. Ayrıca uzun boylu kadınlar bilekte ve bileğin üstünde biten elbiselerde bile kısa ve toplu gözükmezler.


Orta boylu kadınlarda ise eteğin boyunun bileğe yakın olması daha uygundur. Kısa boylu kadınlar düz inen ve bilek boyunda elbiseleri tercih ederlerse daha uzun ve ince görünürler. Elbiselerin aşağı doğru fazla açılan modelleri olması sizi olduğunuzdan kısa gösterecektir. Kısa boylu kadınlara tavsiyemiz, çan şeklinde açılan elbiselerden uzak durmaları ve elbise boylarını bilek üstü olarak kullanmamalarıdır. Ayrıca elbiseden çoraplarınızın gözükmemesi gerekir ki kıyafet boyunuzu kesmesin. Uzun elbisenin altına giyilecek zarif bir çizme ile eteğin boyunuzu kesmesini önleyebilirsiniz.


Kısa ve toplu bir bedene sahipseniz daha ince gözükmek için topuklu çizmeler giymenizi ve eteklerinizden sadece çizme ya da ayakkabınızın burnu görünecek şekilde tercihler yapmanızı tavsiye ederiz. Etek boyu topuklarınızın biraz üstünde biterse daha uzun ve ince bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Tesettür Elbiselerle Aksesuar Kombini

Elbiseler, tek parça ürünler oldukları için aksesuarlarla kombinlenmezlerse eksik görünürler. Elbisenizi tamamlayacak ilk parça şal ya da eşarplardır. Şal ya da eşarbınızı elbisenizin kumaş dokusuna ve desenine uygun seçmeniz hoş bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Elbisenizin tam kontrastı bir şal ve eşarp da iddialı ve cesur bir seçim olacaktır. Tercihiniz ton sür ton da olabilir. Eğer aynı rengin farklı tonlarını kombinlemek isterseniz bunu ayakkabınızdan şalınıza kadar her aksesuarda yapmanız gerekir. Şal ve eşarp modellerimizi incelemek için Zulays.com/tesettur-sal-esarp kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.


Renk ve kumaş uyumunu ya da kontrastını sağladıktan sonra diğer aksesuarların seçimine geçebilirsiniz. Bu noktada devreye ayakkabı ve çanta girer. Mevsimlik elbiselerin altına giyeceğiniz babet ve sandaletler elbisenin tarzına uygun olmalıdır. Klasik bir elbisenin altında spor bir sandalet giymeyi kimse tercih etmez. Babet seçiminiz de elbisenize göre spor ya da abiye olabilir. Klasik elbiselerle el çantaları ile klaç çantalar çok yakışacaktır. Uzun saplı kol çantaları ile sırt çantaları da spor ve uygun tarz elbiselere daha uygundur. Tesettür elbiselerde çok kullanılan aksesuarlar olan kuşak ve kemerler de kalınlıkları ve yapıldığı malzemelere göre elbisenize tarz katar.

Devamını Göster
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.