buyuk-indirim.jpg (215 KB)
17 Mayıs 2023

Abiye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Abiye modelleri, yeni sezon tesettür koleksiyonlarında geniş bir yer kaplıyor. Düğün, nişan, kına gecesi ve sünnet gibi insanların en mutlu olduğu günlerde giyilen abiyeler, tesettür giyim tarzını tercih eden kadınların da favori kıyafetleri arasında. Bu nedenle de birbirinden şık tesettür abiye modelleri firmalar tarafından piyasaya sürülüyor. 

Kimi zaman daha sade kimi zaman ise oldukça gösterişli olarak hazırlanan abiye modelleri, özel günlerde kadınların zevklerini, tarzını ve kişiliğini yansıtmanın da bir aracı oluyor. Ancak her kıyafette olduğu gibi tesettür abiye modellerini alırken ve giyerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Aksi takdirde en güzel abiye modelleri bile oldukça sönük kalabiliyor.

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Belki kendinizin belki de sevdiklerinizin özel gününde tesettür abiye giyerek şıklığınızı ortaya koymak istiyorsanız bahsedeceğimiz konulara mutlaka dikkat etmelisiniz.

Abiye modelleri arasında tercih yaparken ilk olarak dikkat etmeniz gereken konu vücut tipinizdir. Boyunuzun uzunluğu veya kısalığı ile kilonuz alacağınız abiye ile uyumlu olmalıdır. Örneğin kısa boylu iseniz çok fazla uzun bir abiye modeli tercih etmek sizi daha da kısa gösterecektir. Bu nedenle daha kısa boylu bir abiye tercihi sizin için daha uygun olacaktır.

Diğer yandan uzun boylu iseniz ve kıyafetiniz ile boyunuza vurgu yapmak istiyorsanız uzun boylu bir tesettür abiye seçeneği sizin için daha iyi bir tercih olabilir.

Abiye alırken dikkat edilmesi gereken bir başka konu da kıyafetin renk tonudur. Seçtiğiniz abiye modelinin rengi teninizle uyum içinde olursa kıyafet kendini daha iyi gösterirken, aynı zamanda olduğundan şık bir görünüm kazanacaktır.

Üzerinize tam oturan bir tesettür abiye modeli de şıklığa giden adımlar arasındadır. Zira ne çok dar ne de çok bol olan bir abiye modeli sizi zarafet içinde taşırken aynı zamanda hareket özgürlüğü de tanımış olacaktır. Böylelikle kıyafeti üzerinizde bulundurduğunuz sürece bir sıkıntı yaşamazsınız.

Abiye İle Kullanılabilecek Aksesuarlar Nelerdir?

Abiye modelleri özellikle şıklık yarışı yaşanan ortamlar için uygundur ve kıyafetlerin tarzları aksesuarlar ile tamamlanır. Ancak burada da çok fazla aksesuar kullanımından kaçınmalı, hali hazırda gösterişli abiye modelleri için mümkün olduğu kadar sade aksesuarlar tercih edilmeli.

Örneğin, pullu, payetli ve dantel detaylı tesettür abiye modellerinde sadece kullanılan şal veya eşarp bile bir aksesuar olarak nitelendirilip, kıyafet tamamlanmalı. Diğer yandan eğer sade bir tesettür abiye tercih edildiyse o zaman aksesuar seçiminde daha gösterişli bir tarz yaratılabilir.

Bunun için son dönemlerde daha sık tercih edilen eşarp iğneleri iyi bir tercih olabilir. İster renkli ister altın veya gümüş renklerde hazırlanan eşarp üstü süslemeler de tesettür giyim modellerini tamamlayacak en şık aksesuarlar arasında yer alır.

Ayrıca yakalarda kullanılacak broşlar küçük bir dokunuş ile sıradan bir abiye modelini oldukça şık bir hale getirebilir. Böylelikle asalet dolu bir görünüş elde edilebilir.

Abiye modelleri için en sık tercih edilen aksesuarlar arasında kemerler de geniş bir yere sahiptir. Kalın yahut ince, kumaş ya da metal yüzlerce çeşit kemer, abiye kıyafetlerle kullanılırken kıyafetini zarif bir şekilde tamamlamak isteyenler tarafından mutlaka değerlendirilmelidir.

Ayakkabı seçimi de sade bir abiye modelini oldukça çekici bir hale getirirken yapılacak çanta seçimi de tesettür abiye kombinlerinin en önemli tamamlayıcıları arasındadır. Çantanın seçimi ise abiye modeli ile doğrudan ilgilidir. Çantanın hazırlandığı materyali, kulpu, rengi ve büyüklüğü de abiye modeli göz önünde bulundurularak seçilmeli.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.