13 Şubat 2023

Her Yaşın Ayrı Tarzı Vardır

Her yaşın kendine özgü bir güzelliği ve bir tarzı vardır. Bu tarz yaşam tarzı, hayattaki öncelikler, ilişkiler ve daha pek çok şeyi kapsar. Estetik boyutta tercihler yaşlara göre değişebilir ve bu tercihler kıyafet ve moda anlayışında da oldukça önemli bir yere sahiptir. Yaş aralıklarına göre kadınların kıyafet seçimleri büyük ölçüde değişiklik gösterebiliyor, özellikle önceden çok fazla seçenek sunmayan tesettür kadın giyim alanı son yıllarda bu durumu göz önünde bulunduruyor. Yaş aralığına göre değişen kıyafet modası Zülays içinde oldukça önemli bir nokta.

20'li Yaşlarda Giyim


Kendini tanımanın, keşfetmenin, deneyimlemenin yaşlarıdır 20’ler. Tarzını oluşturma yolunda pek çok farklı tarzı, özgürce seçebilmektir. Kıyafetlerinin moduna göre günden güne değişmesidir, değişiklik farklılık özgünlük gençlik ve dinamikliktir bu yaşlar. Rengarenk şallar, uçuşan elbiseler ve onları süsleyen daha birçok aksesuar. Eğer 20 li yaşlardaysanız dolabınınızda bulunması gereken birçok kıyafet çeşidi vardır. Örneğin mevsim fark etmeden her zaman giyebileceğiniz bir trençkot ya da yaşınızın enerjisini yansıtan renklerde spor takımlar, özel günlerde giyeceğiniz şık elbiseler. Renklerle ön plana çıkılan bu yaşlarda fosforlu renklerden sade renklere herkese hitap eden birçok farklı tarz var. Eğer bu kadar fazla tarzın içerisinde kayboluyor ve kendini yansıtamadığını düşünüyorsan Zülaysın genç tesettür modellerine bakarak kendine ilham bulabilir ve en çok ait hissettiğin tarzı yakalayabilirsin.

30'lu Yaşlarda Giyim


Kendini git gide daha çok tanıdığın, tarzının artık belli bir çizgiye oturduğu dönemdir 30’lu yaşlar. Giyeceklerin artık kafanda şekillenmiştir, o çizgiden çokta çıkmazsın ama ara ara yeni şeyler denemekte her zaman ruhunu da seni de tazeler. 30 larında dolabında muhakkak bulunması gereken parçalar basic düz kesim ve sade renkli parçalar diyebiliriz ama bir yandan gençlik enerjisi ve dinamikliğin hala devam ettiğinden sıra dışı renkleri barındırmanda da fayda var. Zülaysın ikili takımları özellikle 30 larında koşturan bir anneysen ya da meşgul bir kadınsan senin için biçilmiş kaftan. Elinin altında her zaman hazırda bir kombin beklemesi anlamına gelen bu parçayı edinerek kendine bir iyilik yapabilirsin! Aynı zamanda bu sıralar özel günlere sık sık gideceğinden eminiz, bu yüzden dolabında siyah ve açık renklerde uzun payetli elbiseler, etek ceket takımlar bulundurabilirsin. Bir arkadaşının düğünü ya da yapacağın bir iş görüşmesinde seni oldukça öne çıkaracak ve elegant gösterecek parçalar olacaktır. 20’li yaşlara kıyasla tesettürlü kadınların bu yaşlarda daha çok eşarp tercih ettiği düşünülebilir fakat tam tersi şal trendi her yaşı kapsayan yaşı olmayan bir modadır, bu yüzden mutlaka bol bol her renkten şalı çekmecende barındır ve kıyafetlerinle mükemmel kombinler oluştur.

40-50'li Yaşlarda Giyim


Artık şıklığın ve olguluğun oldukça ön plana çıktığı yaşlar olarak betimleyebileceğimiz bu yaşlar kadınların kendilerini en iyi tanıdıkları ve tarzlarını en iyi bildikleri yaşlardır. Şık abayelerden, ceket etek takımlarına, pardesü modellerinden kaşe kabanlara oldukça zengin görünümlü modellerin tercih edildiği bu yaşlarda koyu renklerden siyah ve kahve tonları açık renklerden berraklığın timsali krem tonlarının ön planda olduğu kıyafetler size oldukça şık görünümler katabilir. Bol bol aksesuar kullanarak kıyafetlerinize olduğundan daha farklı havalar da katabilirsiniz. Örneğin kış aylarında kabanınızın üzerine alacağınız bir şal ve onunla uyumlu olacak eldivenler kombininizi zenginleştirirken güzelleştirir de. 40-50 li yaşlar kadın giyim konusunda daha fazla kombin fikri almak için Zülays’ın sitesini ziyaret edebilirsin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.