23 Ocak 2023

Kadınların Ne Giymeliyim Derdi

Dolabınıza yeni parçalar alsanızda yeni parçalar bir süre sonra giyile giyile eskilerden olmaya başlıyorlar. Özellikle günümüz kadınlarının en büyük sorunlarından biri “bugün yemekte ne yapsam ya da bugün ne yesem” sorusu kadar “bugün ne giysem” sorusu. Sizde bu soruya zaman zaman çok fazla kafa yoruyorsanız bu yazıyı okumak size kombin yaparken fikir vererek kolaylık sağlayabilir.

Her Zaman İşe Yarayan Renk Kombinasyonları

Kıyafet kombinlerken bir nokta var ki kıyafetin bile önüne geçerek sizi ve ten renginizi ortaya çıkarıyor, tarzını daha iyi yansıtmanızı sağlıyor o da tabi ki renkler! Eğer renkleri doğru şekilde kullanabilirseniz kombinlerinizden hiç beklemediğiniz kadar iyi sonuçlar alabilirsiniz. Peki hangi renkleri tercih etmelisiniz? Tesettürlü kadınlar için renk konusunda üç temel renk noktası var, ilki şal-eşarp rengi diğeri dış kıyafet bir diğer ve sonuncusuysa aksesuar renkleri. Hazırsanız tüm kombininizi baştan sona değiştirecek olan bu sihirli renklere bir göz atalım. İlk renk kombinimiz, siyah ve camel birlikteliği. Siyahın depresif olduğunu düşündüren insanlarla ilişkinizi tekrar gözden geçirin zira siyah rengin verdiği asil duruşu başka hiç bir renk tam olarak veremiyor, bir de yanına kahve tonlarından en güzel kombinlenen renk camel eklendi mi ortaya çıkan görüntü sizi adeta küçük göz alıcı yansımaları olan siyah bir kuğu gibi gösterecektir.

Bir diğer renk ikilimize gelirsek Zülays kızlarının çok iyi bildiği bir ikili kahverengi ve yeşil uyumu. Doğal güzellikleri desteklediğimiz günümüz dünyasında moda sektöründe de doğayı çağrıştıran elementlerden yanayız! Toprak tonlarıyla oluşturacağınız bir zemin üzerine alacağınız yeşil renkli bir trençkot ya da bir eşarp sizi adeta doğal güzelliklerin bir parçası haline getirecek. Yeşil tonlarında kullancağınız aksesuarların ten renginiz ne olursa olsun size zarafet ve doğal yansımalar katacağını da göz ardı etmeyin. Bir sonraki renk kombinasyonumuz pekte alışık olunmayan fakat keşfettiğinizde vazgeçilmez ikiliniz olacak iki renk, denizci mavisi ve bordo rengi uyumu! Denizci mavisinin soft renk tonuyla kuracağınız kombininize bordo rengin baskınlığını eklediğinizde kombininiz sıradan olmaktan çıkarak göz alıcı olmaya geçiş yapacak. Ayrıca zenginliğin temsili olan bordo rengi özellikle eşarp ve aksesuar kullanımlarında size oldukça elagant bir hava katacak.

Ne Giyeceğini Bilmek

Artık ne giymeliyim konusunda bu yazıyı okumadan önceki halinize göre çok daha fazla fikir sahibisiniz. Şimdi yapmanız gereken ne giymeliyim düşüncesi geldiğinde ne yapmanız gerektiğini bilmek. Öncelikle hava durumunu kontrol edin, bu size o gün hakkında ne giyeceğinizle ilgili büyük bir fikir verecektir. Sonraki adımsa eğer aklınızda hiç fikir yoksa temel parçaları önünüze koyarak başlamak tabi ki renk uyumlarına dikkat ederek. Elinize aldığınız temel parçaların sade modeller olması size parçaları birleştirme ve kombin yapma açısından kolaylık sağlayacaktır. Örneğin hava bulutlu ama sıcaksa düz renkli fitilli bir takım seçebilir ve üzerine bir trençkot seçebilirsiniz, renk uyumlarına dikkat ederek ekleyeceğiniz aksesuarlar sayesinde kombininiz kısa sürede tamamlanmış olur. Ya da yağmurlu bir havaysa ve giyecek bir şey bulamıyorsanız elinize geçirdiğiniz bir jean ve üzerine alacağınız bir kazak ve kaşe kabanla kombinizi yapabilir ve bir atkı atarak oldukça şık bir hale getirebilirsiniz. Eğer bu konuda zorlanıyorsanız Zülays’ın sitesini açarak yeni ürünler kısmından kombin fikirleri alabilir ve elinizdeki ürünlerle en kısa yoldan nasıl uyumlu kombinler yapacağınıza bakabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.