17 Mayıs 2023

Tesettür Elbise Modelleri ve Farklı Kumaş Seçenekleri

Tesettür elbise modelleri, farklı kumaş seçenekleri ile her mevsimde ve her ortamda şıklığın ve rahatlığın garantisini veriyor. Tesettür giyim tarzını tercih eden milyonlarca kadın dolabında farklı elbise modellerine yer veriyor.

Hem şıklığı ile göz kamaştıran hem de sağladığı rahatlık ile tercih edilen tesettür elbise modelleri birbirinden farklı kumaşlarla hazırlanırken, giyileceği yere göre sınıflandırılıyor. Bugün milyonlarca kadın günlük hayattan özel günlerine kadar her alanda farklı tesettür elbise modelleri ile tarzını ortaya koyuyor.

Spor Tesettür Elbise Modelleri ve Kumaşları

Spor tesettür elbise modelleri her yaşta kadın tarafından günün hemen her saatinde sıklıkla tercih ediliyor. Alışverişe çıkarken, okula giderken, samimi bir arkadaş toplantısında ya da evde dinlenirken spor tesettür elbise modelleri herkesin elinin altında bulunması gereken parçalar arasında yer alıyor.

Hem yazlık hem de kışlık formda hazırlanan tesettür elbise seçenekleri arasında en sık kullanılan kumaşların başında ise penye kumaşlar yer alıyor. Zira kalın ve ince olmak üzere farklı şekillerde üretilen penye kumaşlar sağladıkları kullanım rahatlığı ile tesettür elbise modelleri için vazgeçilmez bir materyal olmaya devam ediyor.

Ayrıca kot kumaşlar da spor tesettür elbise kumaşları için büyük bir yelpaze sunuyor. Açık ve koyu renklerin yanı sıra tensel, kanvas ve ince kot kumaşlardan üretilen tesettür elbise modelleri aktif bir yaşamın simgesi olarak da görülüyor.

Özel Günler İçin Tesettür Elbise Modelleri ve Kumaş Seçenekleri

Abiyeler özel günlerde giyilen tesettür elbise modellerinin başında ilk sırada gelirken birbirinden farklı kumaşlarda hazırlanan kıyafetler, kadınların özel günlerde bir yıldız gibi parlamasına yardımcı oluyor. Zarafet ve şıklık açısından açık ara önde olmayı garantileyen abiyelerde de kumaşlar mevsime göre seçilirken modeller ise genellikle kişinin vücut tipine uygun olarak tercih ediliyor.

Yaz aylarında ve kapalı mekanlarda giyilecek tesettür abiye modellerinde genellikle şifon, ipek, tafta ve saten kumaşlar tercih ediliyor. Hava alan, fazla terlemeyi engelleyen ince kumaşlar bir yandan tesettür elbise modellerinde konforu ön planda tutarken, akıcılığıyla göz kamaştıran incecik kumaşlar giyenlere şıklık ve asalet katıyor.

Diğer yandan kış aylarında ve havaların soğuk olduğu günlerde kadife ve kaşmir kumaşlardan hazırlanan tesettür elbise çeşitleri de şıklığına önem veren kadınlar tarafından tercih ediliyor. Böylelikle herhangi bir ek parçaya gerek kalmadan rahatlıkla kullanılan tesettür elbise modelleri sadece bir eşarp ile kolaylıkla kombinlenirken, çanta, kemer ve ayakkabı uyumu ile de göz kamaştırıcı bir hale geliyor.

Tesettür Elbise Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür elbise alırken aşağıda listeleyeceğimiz konulara dikkat ederek şık bir elbisenin yanı sıra rahat bir kıyafet de satın almış olursunuz…

Kumaş seçimi: Kumaş seçimi tesettür elbise alırken çok önemlidir. Yumuşak, hafif, nefes alabilen kumaşlar tercih edilmelidir. Bunun için ise pamuklu, ipek, keten veya viskon kumaşlara bakılmalıdır. Aynı zamanda mevsime göre seçilen kumaşlar da tesettür elbise seçiminde dikkate alınması gereken konulardandır.

Tesettür elbiselerde pastel tonları veya doğal renkler tercih edilmelidir. Aşırı canlı ve parlak renklerden kaçınarak sade bir şıklık yaratabilirsiniz.

Tesettür elbise alırken abartılı desenler, süslemeler veya kemerler gibi detaylardan kaçınılmalıdır. Eğer gösterişli ve bol detaylı bir kıyafet seçilmiş ise tamamlayıcı parçalar hareketi dengelemek açısından oldukça sade olmalıdır.

Doğru beden seçimi her kıyafette olduğu gibi tesettür elbiselerde de büyük önem taşır. Tam olarak uygun beden olması, rahat bir giyim sağlayacaktır. Aldığınız elbise, bedeninizi sıkıştırmamalı veya fazla bol olmamalıdır. Uygun bir elbise, rahat ve özgür bir hareket kabiliyeti sağlayacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.