22 Mayıs 2023

Tesettür Elbise Modellerinde Yaka ve Kol Detayları

Tesettür elbise çeşitleri hem şıklığı hem de rahatlığı nedeniyle kadınlar tarafından oldukça yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Hem özel günlerde hem de günlük hayatta sıklıkla kullanılan tesettür elbise modellerinde yaka ve kol detayları kadınların tarzını ortaya koymaya yardımcı oluyor.

Sıradan bir elbiseyi bile tamamen farklı bir görünüme ulaştıran en önemli detaylar arasında yer alan farklı yaka ve kol detayları, küçük dokunuşlarla büyük bir değişime yol açıyor.

Tesettür elbise modellerinin en önemli özelliği kadınların bedenlerini kapatması ve vücut hatlarını belli etmemesi olarak gösterilebilir. Diğer yandan tüm şartları göz önünde bulunduran tesettür elbise tasarımcıları da özellikle yaka ve kol detayları ile elbiseleri daha şık bir hale getirmeyi başarıyor.

Tesettür Elbise Modellerinde Yaka Çeşitleri

Alacağınız tesettür elbise modelinin boynunuzu tamamen kapatmasını istiyorsunuz, diğer yandan da hem tarzınızı ortaya koysun hem de şık olsun istiyorsanız değerlendirebileceğiniz birçok yaka çeşidi bulunuyor…

Bebe yaka modeli özellikle tesettür elbise modellerinde sıklıkla kullanılıyor. İşlemeli, renkli, dantelli bebe yaka modeli kullanan kişiye hanım hanımcık bir tarz katarken spordan klasik modellere kadar her tarz ile kullanılabiliyor.

Hakim yaka ise tesettür elbise modellerine daha ağır bir hava katarken aynı zamanda nostaljik bir esintinin üzerinizde dolaşmasına yol açıyor.

Spor tesettür elbise modellerinde oldukça sık kullanılan balıkçı yaka modeli ise kişiyi özgüvenli gösterirken aynı zamanda rahatlığı ile kadınlara konforlu bir kullanım sunuyor.

Klasik tesettür elbise modellerinde en çok kullanılan yaka modellerinden biri ise kruvaze yaka modeli. Düğün-nişan gibi özel günlerde aynı zamanda iş hayatında tercih edilen bu yaka türü kendinden emin bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Kravat yaka ve fular yaka modelleri ise herhangi bir aksesuara gerek kalmadan kendini tamamlarken bisiklet yaka, polo yaka ve V yaka modelleri de tesettür elbise modellerinde kullanılan yaka çeşitleri arasında yer alıyor.

Tesettür Elbiselerde Farklı Kol Modelleri

Tesettür elbise modellerinde kol boyu bilindiği üzere bileğe kadar devam ederken bu da çeşitli kol detaylarının yer almasına neden oluyor. Kol detayları ise oldukça düz bir elbiseyi bile tamamen farklı bir havaya sokup, olduğundan da şık görünmesini sağlıyor.

En çok kullanılan tesettür elbise kol modellerine bakıldığında ise karşımıza ilk çıkanlar arasında yarasa kol, karpuz kol, Juliet kol ve gigot kol modelleri yer alıyor.

Yarasa kol modelinde kolun elbise ile birleştiği kol altı bölgesi geniş bırakılıyor. Daha çok yazlık ve ince kumaşlarla hazırlanan tesettür elbise modellerinde tercih edilen bu kol modeli özel günlerde kadınlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Karpuz kol ve Juliet kol modelinde kolun omuz bölümü oldukça bol bırakılırken, kollar dirsekler itibariyle dar bir görünüm alıyor. Tesettür elbise çeşitlerinde oldukça şık duran bu model daha çok sert ve kalıp halinde durabilecek kumaşlarla tercih ediliyor.

Gigot kol modelinde ise omuzlardan aşağıya normal bir genişlikte başlayan kumaş bileklere geldikçe daha geniş bir hal alıyor. Karpuz kol modelinin tam tersine bu sefer omuzlar dar iken el bilekleri geniş ve volanlı bir hal alıyor.

Sade bir kıyafet giyerken aynı zamanda şıklığı ile dikkat çekmek isteyen pek çok kadın tesettür elbise alırken tercih ettiği kol ve yaka detayları ile çok fazla zahmete katlanmak zorunda kalmıyor. Ancak trendler ve moda akımları ne olursa olsun kadınların öncelikle kendi tarzını yansıtan ve kendi vücut tipine uygun kıyafetleri alması dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında geliyor.

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.