buyuk-indirim.jpg (215 KB)
25 Mayıs 2023

Tesettür Gömlek ve Etek Kombini Nasıl Olmalı?

Tesettür etek ve gömlek kombinleri, tesettür giyimin olmazsa olmazları arasında yer alır. Hem şık hem kullanışlı tesettür etek gömlek kombinleri seçenek bolluğu ile de kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ancak doğru parçalarla kullanılmadığında banko olarak görülen tesettür gömlek ve etek kombini ne yazık ki hayal kırıklığına yol açabilir. 

Sezon trendi olan bir tesettür gömlek ve hayalinizdeki tesettür etek bir araya geldiğinde her zaman istenilen sonucu vermeyebilir. Şık bir görünüme sahip olmak için ise tesettür gömlek ve etekler kombinlenirken, kıyafetlerin rengine, kumaşına, desenlerine ve modellerine dikkat etmek gerekir.

Tesettür Gömlek ve Etek Kombini İçin En Uygun Renk Seçenekleri

Renk uyumu tüm kıyafetlerde olduğu gibi tesettür etek gömlek kombinlerinde de şıklığa son noktayı koyan faktörlerdendir. Bunun için illaki etek ve gömleğin aynı renkte olması gerekmez. Önemli olan birbirine uyacak renkleri ve tonları doğru oranda kullanarak şık bir görünüm yaratmaktır.

Tesettür gömlek seçiminde koyu renk bir tercih ettiyseniz kontras oluşturmak için açık renk bir tesettür etek seçebilirsiniz. Aynı zamanda tam tersi şekilde koyu renk bir etek ile açık renk bir gömlek seçiminde de aynı etkiyi elde edebilirsiniz. İddialı bir görünüme sahip olmak ve tarzınızı ortaya koymak için zıt renklerden oluşan bir tesettür etek gömlek kombini her zaman işe yarayacaktır.

Moda literatüründe ton sür ton olarak geçen renk uyumu da tesettür etek gömlek kombinlerinde oldukça sık tercih edilmekte ve şıklığına güvenilmektedir. Aynı rengin farklı tonları ile oluşturulan ton sür ton kombininde koyu kahve bir etek üzerine daha açık bir tesettür gömlek tercih edildiğinde muhteşem bir uyum yakalanabilir. Öyle ki daha da açık bir kahve tonu ile kullanılan şallar da şıklığınızı bir adım öteye taşıyacaktır.

Aynı zamanda tesettür gömlek seçimini açık ve canlı renklerden yana kullanırken, eteğinizi daha koyu renklerden seçerseniz yine göze hoş gelen bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Tesettür Gömlek ve Etek Kombini İçin Desen seçimi nasıl olmalı?

Tesettür etek gömlek kombini yaparken elbette önümüzde milyonlarca baskılı ve düz kumaşlardan oluşan seçenekler bulunuyor. Özellikle desenli kumaşlardan oluşan yeni sezon tesettür giyim koleksiyonları cazibesiyle ön plana çıkıyor. Ancak hem tesettür gömlek hem de tesettür etek seçiminde desenli modelleri tercih etmek risk almak anlamına geliyor.

Yani çok fazla desen ve hareket göze çoğu zaman yorucu gelmekle birlikte şıklıktan da uzaklaştırıyor. Bu nedenle yapacağınız tesettür etek gömlek kombininde sadece bir parçanın desenli bir parçanın da sade olması şıklık açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

Tesettür etek seçimi desenli bir modelden oluşurken, tek renk bir tesettür gömlek, üzerine isterseniz yine eteğin desenlerine yakın bir şal modeli ile oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Dilerseniz bu tercihi tam tersi şekilde de yapabilirsiniz.

Tesettür Gömlek ve Etek Kombininde Model seçimi nasıl olmalı?

Tesettür etek ve gömlek modelleri çoğunlukla klasik ve spor olarak sınıflandırılıyor ve klasik tarzdaki kıyafetler daha çok özel günlerde ve resmi ortamlarda kullanılırken, spor tesettür kıyafetler günlük kullanıma daha uygun oluyor.

Etek gömlek kombini yaparken de öncelikle bakılması gereken elimizdeki parçaların klasik tesettür giyim tarzına mı yoksa spor tesettür giyim tarzına mı daha uygun olduğudur. Bunun için de modellerin yanı sıra tesettür gömlek ve eteklerin hazırlandığı kumaş türleri bize daha iyi bir fikir verecektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.