29 Mayıs 2023

Tesettür İkili Takım Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tesettür giyim modellerinde ve kombinlerinde en çok kullanılanlarda biri ikili takım seçenekleridir. Bugün milyonlarca kadın düğün, nişan, mezuniyet ve iş toplantısı gibi resmi ve özel günlerde tesettür takım tercih ederken aynı zamandagünlük hayatta da ikili takım kullanımı oldukça fazla.

Kadınların ikili takım tercih etmesindeki en önemli sebepler arasında ise kısıtlı zamanlarda büyük bir avantaj sağlaması yer alıyor. Zira kısa süre içinde hazırlanmak durumunda kalan pek çok kişi çok fazla zahmet göstermeden dolabından çıkaracağı bir tesettür takım ile oldukça şık görünebiliyor. Böylelikle de hayatı büyük oranda kolaylaşıyor.

Ancak şık görünmeyi sağlarken aynı zamanda kullanım kolaylığı da sağlayan tesettür ikili takım modellerinde seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalar dikkate alınmadığında ise şıklık bir yana rüküş görünebilir, rahat edemeyebilirsiniz ve ne yazık ki tüm hazırlıklarınız da boşa gidebilir…

Tesettür İkili Takım Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diğer kıyafetlerde olduğu gibi ikili takım için de kumaş önemlidir. Bunun için kaliteli ve dayanıklı bir kumaş seçimi yapılmalıdır ayrıca mevsime uygun kumaş olmasına da dikkat edilmelidir. Ancak günümüzde online alışveriş yaparken kumaşa dokunma ve kalitesini görerek test etme imkanı çok fazla mümkün olmuyor. Bu nedenle özellikle çevrimiçi alışveriş yaparken, seçtiğiniz tesettür takım modelinin kumaş özelliklerini mutlaka okuyun.

Tesettür ikili takımın rengi de yine dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Tesettür takım seçiminde renk sizin tarzınız ve vücut tipinize uygun olmalıdır. Aynı zamanda takımın rengi, yer alacağınız etkinliğe ve mekana göre değişebilir.

İkili takım modelinin bedeni, vücut tipinize uygun olmalıdır. Kıyafetin beden ölçüleri ne çok bol ne de çok dar olmalıdır.

Tesettür ikili takım alırken modelin vücut yapınıza ve tarzınıza uygun olması da oldukça önemlidir.  Vücut tipinize uygun olmayan modeller sizi daha kilolu/zayıf ya da daha kısa/uzun gösterebilir. Bu da istenmeyen sonuçlara yol açabilir. 

Bazı takımlar daha sade ve minimalistken, bazıları daha desenli ve detaylı olabilir. Tesettür takım alırken, seçeceğiniz kıyafetin deseni ve modeli de bulunacağınız ortam için büyük önem taşır.

Tesettür ikili takım seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden belki en önemlisi ancak en çok gözden kaçırılanı ise rahatlığıdır. Bir kıyafet alırken modelinden rengine, deseninden kumaşına dikkat edilir ancak gün boyunca aynı kıyafetin içinde kalmanın nasıl bir etki yaratacağı çok fazla düşünülmez. Kısa süreliğine sorun olmayan detaylar uzun saatler sonunda gerçekten bir işkenceye dönüşebilir. Bu nedenle de seçim yaparken bu konuya hassasiyet gösterilmelidir.

Tesettür Giyimde İkili Takım Seçenekleri

İkili takım denildiği zaman tesettür giyimde ilk akla gelen seçenek etek-ceket olmaya devam ediyor. Eteklerin boyu ve modeli trendlere göre değişebiliyor bununla birlikte her geçen gün birbirinden şık ceketler piyasaya sürülüyor ancak etek-ceketler tesettür takım alanında zirvedeki yerini her zaman koruyacağa benziyor.

Gündelik hayatta ve özel günlerde olmak üzere asla vazgeçilmeyecek tesettür takım kombinlerinden biri de tunik-pantolonlar. Rahatlığı ve şıklığı bir arada sunan ikili takım seçeneği kadınların dolaplarında yoğun şekilde yer alıyor.

Aynı zamanda gömlekler ise hem pantolon hem de etekleler oldukça şık ikili takım seçeneği oluşturuyor. İster spor modellerle ister klasik tarzda bir araya gelen etek gömlek modelleri tesettür takım tercih edenler için iyi bir kombin olarak kabul ediliyor.

Kendine has tarzını her ortamda yansıtmak isteyenler için ikili takım modelleri arasında ise şalvar-ceket/gömlekler yer alıyor…

 

İçeriklere Göz At
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.