01 Haziran 2023

Tesettür Modasında Öne Çıkan Modeller

Tesettür giyim modelleri ve kombinleri hem inancını yaşamak hem de şıklığından ödün vermek istemeyenler için kadınlara birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Tesettür modasında öne çıkan modeller arasında iseikili tesettür kombinleri, tesettür elbise modelleri ve feraceler ilk sıralarda yer alıyor.

Her sezon yeni bir tarz ve yeni bir moda ile kullanıcıların karşısına çıkan tesettür giyim markaları şıklığın yanı sıra konfora da önem veren tesettür giyim modelleri ile kadınların rahatlığını üst seviyeye çıkarıyor. Belirginleştirici parçalar ile kolaylıkla kombinlenen kıyafetler, bulunduğu her ortamda tarzını ortaya koyan kadınlara hitap ederken, tesettür modasında öne çıkan modeller hemen her dolapta yerini alıyor.

Tesettür Giyimde En Çok Tercih Edilen Modeller

Tesettür giyim tarzını diğer kıyafet türlerinden ayıran en önemli özelliği vücudun belli kısımlarını kapatması ve vücut hatlarını çok fazla belli etmemesi olarak tanımlanabilir. Bu kapsamda tesettür giyim tercih edenlerin dikkat ettiği de boyu uzun etekler, uzun kollu üst kıyafetler ve bol pantolonların üzerine tunikler olmaya devam ediyor.

Tüm bunlarla birlikte tesettür elbise modelleri de farklı renk ve kumaş seçenekleriyle bugün milyonlarca kadın tarafından tercih ediliyor.

Tesettür elbise modellerinin bu kadar çok tercih edilmesinde ise hem spor ve günlük hayatta kullanılabilmesi hem de klasik kesimlerle özel günlerin vazgeçilmezi olması büyük bir etken. Aynı zamanda kış aylarında kadife, kaşmir, triko gibi kalın kumaşlarla sıcacık tutan tesettür elbise çeşitleri, yaz aylarında ipek, şifon, keten ve pamuk kumaşlarla sıcak havalarda kurtarıcı oluyor.

En Çok Tercih Edilen Klasik Tesettür Giyim Modelleri

Klasik tesettür giyim modelleri deyince ilk akla gelenler arasında abiyeler yer alıyor. Özellikler, düğün ve nişan gibi merasimlerde tesettür abiye modelleri ister sade ister gösterişli kişinin tarzına göre hazırlanıyor.

Pullu, boncuk işlemeli ve payetli tesettür abiye modelleri kadınları bulundukları ortamlarda bir yıldız gibi parlatırken, şifon, ipek ve saten gibi akıcı kumaşlarla hazırlanan ancak daha az işlemeye sahip modeller, sadeliğin yanı sıra asalet ve zarafetin bir göstergesi olarak kabul ediliyor.

En çok tercih edilen klasik tesettür giyim modelleri arasında hiç tartışmasız etek-ceketten oluşan takımlar da yer alıyor. Bugün her yaşa uygun şekilde hazırlanan ikili takım modelleri özel günlerin yanı sıra iş hayatında da kadınların şıklığının mimarı olarak gösteriliyor.

En Çok Tercih Edilen Spor Tesettür Giyim Modelleri

Spor tesettür giyim modelleri günlük hayatta kadınlar için oldukça geniş bir yelpaze sunarken elbette bu tarzın vazgeçilmez unsuru da sunduğu rahatlık olarak gösterilebilir. Hareket özgürlüğü sunan tesettür giyim modelleri günlük hayatın koşturması içerisinde kadınları bir adım öne taşırken aynı zamanda kolay kombin edilmesiyle en çok tercih edilenler arasına girmesine neden oluyor.

Rahatlığına önem veren ama aynı zamanda şıklığını da geri plana atmayan milyonlarca kadının tercihi arasında ise tesettür elbise modelleri ilk sıralarda yer alıyor. Kimi zaman bir kemer ile tamamlanan, çoğu zaman ise bir şal/eşarpla, bir çanta ve ayakkabıyla kolaylıkla kombinlenen elbiseler özellikle çok fazla zamanı olmayan kadınlar için iyi bir seçenek oluyor.

Spor tesettür giyim deyince tuniklerle kombin edilen pantolonlar da gözden kaçırılmayacak kadar büyük bir hacme sahip. Bol kesim pantolonların yanı sıra son dönemlerde yıldızı parlayan şalvarlar da sunduğu konfor nedeniyle sıklıkla tercihe diliyor.

Her kıyafet türünde olduğu gibi tesettür giyim alanında da modeller trendlerle birlikte sezondan sezona değişiklik gösteriyor. Ancak kıyafet tercihinde bulunacak kişinin tercihini yaparken, kendi tarzı, bulunduğu ortam ve vücut tipine dikkat etmesi ortaya çıkacak sonucu etkiliyor.

İçeriklere Göz At
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.