Ürünleri Filtrele
Kışlık Ferace
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Yakası Nakışlı Gusto Ferace Taba
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Yakası Nakışlı Gusto Ferace Lacivert
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Yakası Nakışlı Gusto Ferace Füme
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Yakası Nakışlı Gusto Ferace Siyah
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Deri Şeritli Gusto Ferace Camel
213,79 TL
181,72 TL
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Deri Şeritli Gusto Ferace Füme
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Deri Şeritli Gusto Ferace İndigo
Ürünün Diğer Renkleri
Ürünün Bedenleri
TÜKENDİ
Zulays - Deri Şeritli Gusto Ferace Haki
Filtrele
{{translate.categories}}
{{F.NAME}}
{{translate.color}}
{{translate.size}}
{{translate.suppliers}}
{{translate.price}}

Kışlık Ferace Modelleri

Feraceler, hem dinin tesettür anlayışını karşılarken hem de günümüz trendleriyle birleşerek kadınlara farklı bir hava katabiliyor. Ferace; geçmişten günümüze tesettürü benimsemiş kadınlar tarafından kullanılan, elbise gibi gözüken ama elbiseden farklı ayrıntıları olan dış giyim ürünüdür. Tesettüre göre kadınlar bol kesim, dikkat çekmeyen, vücut hatlarını belli etmeyen, daha koyu renkleri tercih etmeli ve bu tarz dış giyim ürünlerine yönelmelidir. Toplumumuzda birçok kadın tesettür kıyafeti kullanmaktadır. Bazı hanımlar, günümüz modasına daha uygun giyinmeyi tercih ederken, bazı hanımlar da ferace tarzını seçerek, tesettür tanımına daha uygun giyinmeyi tercih ediyorlar.

Tesettürlü kadınlar; yaşadıkları kültüre, coğrafyaya, topluma göre kendilerine tesettür kıyafet giyim tarzını seçmişleridir. Bu sebeple dünyada kapanma emrini farklı uygulayan toplumların olduğu bilinmektedir. Bunlara örnek olarak çarşaf verilebilir. Kadınlar, farklı İslam kültürlerinde, farklı modelleri ve çeşitleri olan çarşafı tercih ediyorlar. Mesela Endonezya ve Malezya’daki Müslüman kadınlar daha çok kelebek model çarşaf kullanırken, Türk Müslüman kadınlar çoğunlukla klasik türdeki çarşaf modellerini tercih etmektedirler. Bunun yanında Türk kültüründe çarşaf giymek istemeyen ya da hazır olmayan fakar tesettür kurallarına uymaya çalışan kadınların feraceye yöneldiklerini görüyoruz. Kadınların ferace tercih etmesinin dini nedeni bir yana, günlük hayatta da kadınlara hem pratik tarzda, giy çık ürünü olması hem de Müslüman kadınlara gündelik kıyafetlere kıyasla daha rahatlık sağlamaktadır.

Ferace, aynı zamanda oldukça rahat bir giyim ürünüdür. Bunun sebeplerinden biri de, feracenin bir dış giyim ürünü olmasıdır. Feracenin içine iç giyim ürünü olarak, istedikleri kıyafetleri tercih edebiliyorlar. İster eşofman isterse de daha şık bir model tesettür elbise, isterlerse dar veya bol tesettür pantolon tercih edebilirler. Rahatlık açısından oldukça önemli olan feraceyi, tesettürlü kadınların sıklıkla tercih etmektedir.

Ferace, kadınların dışarı çıkarken üzerlerine aldıkları bir dış giyim ürünüdür. Birçok çeşidi ve türü olsa da genellikle bol kesim, boydan olanlar tercih edilir. Bazı modellerinin önünde fermuar detayları bulunurken, bazı feracelerin önünde düğme detayı bulunur. Ferace elbise dediğimiz modelin önünde, hiç detay yoktur. Kafadan geçirmeli elbise modelindedir.

Ferace Modellerine Ulaşmak Zülays ile Artık Daha Kolay

Yıllar önce tesettürlü kadınlar, inanışlarına uygun giyim ürünleri bulmakta zorlanıyorlardı. Ferace modellerinin oldukça az oluşu, fazla çeşit ve modelin olmaması ve tesettürlü kadınların alışveriş yapabilecek mecraya sahip olmamaları, onları tek tip ferace modelline adeta zorlamıştı. Sosyal medyanın gelişmesi üzerine hanımlar oldukça fazla ferace çeşidiyle karşı karşıya kalmışlar ve artık ne tarz ferace alabilecekleri noktasında kararsızlıklar yaşamaktadırlar.

Tesettür giyimin en büyük adreslerinden olan Zulays.com’da istediğiniz tarzda ve kumaşta ferace bulabilirsiniz. Ferace üretiminde dikkate alının, feracenin görünüşünden ziyade rahat olup olmaması daha önceliklidir. Tesettürlü kadınlar, feraceleri her mevsim giyinmektedirler. Bu sebeple mevsime uygun üretilmesi gerekir. Feraceler; yazlık feraceler, kışlık ferceler, kaban feraceler, baharlık feraceler gibi türlere ayrılmıştır. Her mevsime göre ferace çeşitleri vardır. En çok tercih edilen kışlık ferace modelleridir. Bu türlerin en önemli farkı kumaşlarıdır. Her mevsime özel kumaşlardan üretilmektedirler.  Ferace modellerini pardesü ve monttan ayıran şey, feracelerin uzun olmasıdır. Özellikle kol ve eteklerden topuklara kadar bol devam etmektedir.

Yaz mevsiminde tesettürlü kadınlar için giyinmek biraz daha zor olmaktadır. Güneşli ve sıcak havaların kurtarıcısı her zaman yazlık feraceler olmuştur. Yaz günlerinde feracelerin rahat olması, kadınların ferace tercih etmesinde önemli etkenlerden biridir.  İnce kumaş feraceler tercih ederek yazı daha rahat geçirebilirsiniz.

Bahar Mevsiminde Feracelerle Şıklığı Yakalamak Sizin Elinizde

Feracelerinizi hırkalarla kombinleyebilirsiniz. Özellikle esintili bahar günlerinde, yanınıza hırka alabilirsiniz ancak bu tarz hırka kombinelerinde ferace elbiseleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Ferace elbiseler, önünde detay bulunmayan, genellikle yarasa kollu olan bol kesime sahiptirler. Fermuarlı ferace çeşidini tercih etmeyen tesettürlü kadınlar için üretilmiştir. Ferace elbiseleri daha genç yaştaki tesettürlü kadınların kullandıklarını görüyoruz.

Feracelerde fazla kombin yapma seçeneğiniz yoktur. Ferace tercih eden bayanların, ürünlerde ilk baktığı özellik genellikle bol ve rahat olmasıdır. Ferace elbiseler, hem dış giyim ürünü olarak hem de iç giyim ürünü olarak, kombinlenmeye daha müsait moda ürünleridir. Hırkayla yapılan kombinlerde, ferace elbiseleri iç giyim ürünü olarak tercih ederken şuna dikkat etmelisiniz: Feraceler zaten koyu renkte üretilen modellerdir. Üzerine isterseniz daha renkli ve desenli hırkalar tercih edebilirsiniz, isterseniz yine siyahla kombin yapabiliriz. Burada tercih size kalmıştır. Özellikle lise çağındaki tesettürlü bayanların tercihi olan ferace elbiselerle çeşitli kombinler yapıldığını görmekteyiz. Özellikle gençler, ferace elbiselerle kimonoyu sıklıkla kombine etmektedirler. Ferace elbiselerin üzerine aldığınız dış giyim ürününün boyu da oldukça önemlidir. Kısa ceketler, kısa hırkalar, kısa kimonolar ferace elbiselerin üzerine yakışmayacaktır. Ferace elbiselerin üzerine yine bol tarzda hırkalar ve kimonolar tercih etmelisiniz.

Ferace modellerin üzerine ise soğuk havalarda aksesuar olarak jazz şal alabilirsiniz. Onun dışında zaten dış giyim ürünü olan feracelerin üzerine, fazladan bir dış giyim ürünü almanız çok da doğru bir seçim olmayacaktır.

 

Kış Mevsiminde Üşümeden Rahatlıkla Kullanabileceğiniz Kışlık Feraceler

Mevsimlerden kış olunca tesettürlü kadınların vazgeçilmezi tesettür kışlık feraceler olur. Özellikle pardesü ve kısa montları tercih etmeyen kadınlar, kışın kışlık ferace modellerine yönelirler. Mevsim kış olunca akla iki türlü ferace modeli gelmektedir. Kışlık ferace ve ferace montlar. İki türü birbirinden ayıran şey, ferace montların mont kumaşlarından üretiliyor olmasıdır. Özellikle şişme mont kumaşından üretilen kışlık ferace kabanlarının, bu sene oldukça trend olduğunu görmekteyiz. Bu ürünleri yılın en soğuk dönemlerinde, karlı havalarda tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Tesettür kışlık feraceler ise daha çok kumaşı kalın yapıda olan modellerdir. Kumaş tercihi olarak pamuk, kaşmir, yün kumaşlardan üretilmektedir. En çok tercih edilen kumaş, örgülü kalın kumaşadır. Yapısının esnek olması kışın tesettürlü kadınlar için tercih edilmesine neden olmaktadır. Keten kışlık ferace modelleri, daha çok modelli feracelerde kullanılmaktadır. Özellikle kalın kumaşlarda model vermek oldukça zordur. Bu sebeple keten kumaş, kışın modelli feracelerin üretiminde kullanılan kumaştır. Yünlü kalın kumaşların, çok sıcak tutuğunu ama hem ağırlık yapması açısından hem de rahat kullanımı olmamasından ötürü çok tercih edilmez.

Bu tarz kumaşlar sizi soğuk havalardan koruyacaktır. Kışlık feraceleri soğuk havalarda kullanabilirsiniz. Ferace montları tercih etmek istemeyen bayanlar için kışlık feracelerin üzerine şal alarak da daha soğuk havalarda dış giyim ürünü olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Renk Kullanarak Feracelere Hava Katabilirsiniz

Ferace kullanımı son yıllarda artış göstermektedir. Orta yaşlı kadınlar ferace tercih ederken, daha koyu renklere yönelirken, daha genç kadınların ve genç kızların, canlı ve sezonun renklerinde ferace modelleri tercih ettiklerini görüyoruz. Özellikle taba rengi, toprak rengi açık yeşil, koyu yeşil, açık mavi renklerini oldukça fazla tercih edilen ferace renklerindendir. Eğer koyu renklerde ferace kullandıysanız aksesuarlarınızı, çantanızı ve eşarbınızı açık renk kullanmalısınız. Klasik tarzdaki kombinelerde daha koyu renk kullanırken, özellikle siyah her renge uyum sağlayacaktır. Feraceyle yapılan spor kombinlerde, pastel veya açık renk kullanabilirsiniz. Sevimli ve samimi görünecektir.

Ferace, bir dış giyim ürünüdür. Bu sebeple ayakkabı ve çanta seçimine dikkat etmelisiniz. Özellikle bol kesim feracelerle, büyük kol ve omuz çantalarını kullanmanız, sizi olduğunuzdan iri göstereceği için o tarz çantalardan kaçınmalısınız. İster minik bir sırt çantası, isterseniz yandan asmalı çantaları tercih edebilirsiniz. Ferace kullanırken ayakkabı ve çanta kombinasyonu oldukça önemlidir. Renkleri doğru kullanmalısınız. İsteğe bağlı kombinin her parçasını siyah kullanabilirsiniz. İsterseniz de ayakkabı ve çantanın renkleriyle kombininize hareket katabilirsiniz. Feracelere en çok yakışan tarz şüphesiz spor tarzdır. Spor ayakkabılar, feracelerle uyum sağlayacaktır. Feraceler, sade ve asil olduğundan ötürü, desenli çantalar ve ayakkabılar kullanabilirsiniz. Eğer daha şık kombinler oluşturmak isterseniz, ayakkabı için babet tarzı ayakkabılar sizin kurtarıcınız olacaktır. Feracenin altına her tarz ayakkabı, oldukça yakışır. Sadece maskülen tarzın parçası olan bayan kundura ayakkabıları, feracelerin altına giymemeniz daha uygun olacaktır. Hem kötü bir görüntüye sebep verir hem de alakasız duracaktır. Bu tarz maskülen ayakkabı modellerinden kaçınmalısınız.

Ferace, dış giyim ürün olduğundan ötürü, feracenin içine istediğiniz tarza giyinme özgürlüğüne sahipsiniz. Eğer feracenizi üzerinizden çıkarmayacaksanız içine daha rahat tesettür eşofman takımları tercih edebilirsiniz fakat ortama girdiğinizde, feracenizi çıkaracaksanız o zaman altına şık bir kombin tercih edebilirsiniz. Unutmayın ki ayakkabınınız ve çantanızı sadece ferace için değil, iç giyim ürünleriyle de uyumlu olmalıdır.

Özel Düğünlerde ve Davetlerde Tercih Edebileceğiniz Ferace Modelleri

Feraceler, sadece günlük kullanım için üretilmemektedir. Şık düğünler için de ferace tarzları mevcuttur. Özellikle abaya feraceler, bu özel gecelerin kurtarıcısı olacaktır. İstediğiniz tarzda gece modeli feraceler bulabilirsiniz. Özellikle sade ve asil tarzı benimseyen kadınlar için, oldukça uygun olacaktır.

Dantelli ferace abayaların kollarında ve etek detaylarında Fransız güpürü veya el yapımı nakışlar görmek mümkündür. Sade ve asil kombininizi, şık bir topuklu ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz. Özellikle etek kısımı, dantel detaylı ferace abaylarda ayakkabınızı desenli değil de tek renk semeniz daha doğru olacaktır. Zaten uzun olan feracelerin dantel kısmıyla ayakkabınız aynı boylara denk gelecektir. Bu yüzden ikisi bir arada karmaşık bir görüntüye neden olacaktır. Ara boy ferace abayları tercih ederseniz altına desenli ayakkabı seçmeniz daha doğru olacaktır. Bu tarz abiye feracelerde, çantanızı renk veya deseniyle dikkat çekici olması gerekir. Ayakkabınızı da sade seçtiğinizden ötürü, çantayı olabildiğince abartı seçebilirsiniz. Abiye dantelli çantalar da kombininize uyacaktır. Şıklığı ve abartıyı seven hanımefendiler için, desenli feraceler mevcuttur. Bu tarz kombinlerde ferace ön planda olduğu için aksesuar, çanta ve ayakkabıda daha sade parçalar seçmelisiniz.

Özel günlerde tercih edeceğiniz ferace modeli, tercihe bağlı olarak, önden düğmeli veya güpürlü olabilir yahut isterseniz tamamen güpür olan ferace modellerini tercih edebilirsiniz

 

Aksesuar Kullanarak Feracelere Renk Katın

Feraceler, bol ve geniş olduğu için aksesuar kullanımına uygun değildir. Zaten bir dış giyim ürünüdür. Kendinizde üzerine ekleyeceğiniz motiflerle feracenizi tasarlayabilirsiniz. Hem size özel ferace tasarlamış olursunuz, eğer feracenizde yaka varsa, yakalı feracelere nakış dikerek istediğiniz şekilleri üzerinizde taşımanız mümkün olacaktır. Şalınızı feracenize uygun seçebilirsiniz bazı tesettürlü kadınlar battal boy eşarp tercih ederek, tesettürün gerektirdiği gibi beline kadar örtüyü kullanırken bazı kadınların şal veya eşarpları kısa kullandığını görüyoruz. Bu, tamamen sizin tercihinize kalmıştır. İki türlü başörtü kullanımı da feracelere oldukça yakışmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.